Razgovor s Brunom Ragužem

BRUNO RAGUŽ, rođen 27.12.2004. u Požegi, učenik Katoličke osnovne škole, nogometom se bavi od svoje 4. godine (prve dvije godine trenirao je u NK Slavoniji, a sada već treću godinu trenira i igra za NK Požegu i kapetan je svoje ekipe. Osim nogometom Bruno trenira i judo, kratko vrijeme se okušao u plesu, te već treću godinu polazi univerzalnu sportsku školu u sklopu škole. Osim sportskih aktivnosti Bruno pjeva u školskom dječjem zboru i polaznik je trećeg stupnja engleskog jezika u školi za strane jezike. Uz sve obveze stigne i učiti tako da i u školi Bruno prolazi s odličnim uspjehom. Redovito nedjeljom odlazi na svete mise te u slobodno vrijeme unutar obitelji vodi molitve krunice.

Nogometni  uspjesi:

U svoje četiri godine treniranja i dvije godine sudjelovanja na natjecanjima Bruno je odigrao preko stotinu utakmica i odradio više stotina treninga (individualnih i klubskih). Sudjelovao je na mnogim turnirima i kampovima:

1.Turnir u Virovitici-7. mjesec 2012. 3 na 3 po pravilima Arsenalove škole nogometa,osvojeno 2. mjesto.

2.Turnir u Pleternici -1. mjesec 2013.-1. mjesto u kategoriji 2002 godišta.

3.Zimska liga u Slobodnici -2. mjesec 2013.-1. mjesto ekipno i Bruno je najbolji strijelac lige sa 25 postignutih golova u 9 utakmica u konkurenciji preko sto igrača sa područja Broda i šire. Nagrađen je statuom

4.Memorijalni turnir u Požegi -4. mjesec 2013.-osvojeno 1. mjesto ekipno

5.Drugi turnir 3 na 3 u Virovitici -7. mjesec 2013.-osvojeno 1. mjesto ekipno

6.Prvi turnir općine u Batrini -8. mjesec 2013.-osvojeno 1. mjesto ekipno

7.Liga limača 2004. godišta-jesen 2013.-osvojeno 1. mjesto ekipno i Bruno je najviše pogodaka postigao za svoju ekipu .

8.Turnir u Vidovcima za 2004. god.-1. mjesto ekipno i Bruno je bio najbolji strijelac turnira sa postignutih 7 golova u 3 utakmice. Nagrađen je peharom

9.Turnir u Brestovcu  2003. godište -11. mjesec 2013.-1. mjesto ekipno i Bruno je proglašen najboljim igračem turnira u kojemu je sudjelovalo preko 150 mladih igrača. Nagrađen je priznanjem.

Osim ovih uspjeha  i  dodatnih nagrada, Bruno je sudjelovao i u nekoliko jednodnevnih kampova Arsenalove škole nogometa, te u četverodnevnom Arsenalovom kampu u Osijeku, koji se održavao u ljetnom periodu 2013. Sudjelovao je i na humanitarnim  turnirima za pomoć bolesnoj djeci u Brestovcu 2012. i Jakšiću 2013. te dvije godine na međunarodnom turniru u Samoboru. Dvije godine je sudjelovao na Danu Hrvatskog olimpijskog odbora organiziranog za sve učenike iz Hrvatske koji sudjeluju u univerzalnoj sportskoj školi. Četiri puta nastupio na natjecanjima za Katoličku osnovnu školu u nogometu sa starijim uzrastima.

Od  dodatnih aktivnosti voli vožnju biciklom i plivanje. Stolni tenis igra s tatom i bratom za vrijeme praznika. Voli voće i povrće, pije dosta mlijeka, a od svega najdraže su mu palačinke s nutelom. Od kućnih ljubimaca ima mačka Cucka kojeg obožava. Bruno je mlađi brat u obitelji pa je i jedna velika maza. Od odjeće najviše voli nositi trenirke, a od obuće tenisice za mali nogomet. Ponekad voli i napraviti frizuru u stilu nekog od nogometaša, a uzor mu je Leo Messi.

Intervju s Brunom

- Kako si se odlučio za bavljenje nogometom?

Iz razloga što volim nogomet,gledam ga na televiziji i imam svoga idola Leonela Messija.

- Koliko dugo se njime baviš?

Nogometom se bavim već petu godinu.

- Koliko često treniraš?

Treniramo od 3 do 4 puta tjedno i dodatno jednom tjedno igramo utakmice.

- Zašto baš nogomet, a ne neki drugi sport?

Nogomet je za mene najzabavniji sport,iako treniram i judo, nogomet je na prvom mjestu.

- Koliko je zahtjevna (fizički, psihički...) tvoje bavljenje?

Nogomet je meni odmor i razonoda i zato mi nije zahtjevan.

- Jesi li trebao promijeniti neke navike kako bi uskladio treninge i svakodnevnicu?

Morao sam manje igrati igrice na računalu jer treninzi i utakmice su mi važniji .

- Koje promjene/odricanja su ti bila najteža?

Najteža odricanja su mi buđenja  vikendima jer sudjelujemo na puno turnira i putujemo  pa se moram rano buditi i spremati.

- Pomoliš li se prije utakmice i prekrižiš li se prije izvođenja kaznenog udarca?

Da ,obavezno jer znam da je dragi Bog uz mene i uzdam se u njegovu pomoć.

- Koja ti je najljepša uspomena s nogometnih terena?

Najljepša mi je uspomena bila kada sam dobio prvu statuu za najboljeg strijelca na turniru u Slobodnici.

- A koja je uspomena najgora?

Jaki udarac nogom na turniru u Sl.Brodu i poraz  za treće mjesto na turniru u Jakšiću sa starijim igračima.

-Koliko ti je važna potpora roditelja u tvom nogometnom životu?

Jako mi je važna jer smatram da mogu puno postići uz njihovu pomoć.

-Tvoji  planovi za budućnost?

U budućnosti bih želio postati pravi nogometaš sa puno medalja i pehara  .

- Namjeravaš li se nastaviti bavit istim sportom ili možda planiraš neki drugi hobi poput sviranja ili pjevanja?

Nogomet svakako ,ali dolazi u obzir i drugi sport ili hobi jer želim sve naučiti ,tata kaže da je to najbolje za mene.

- Želiš li što poručiti čitateljima? (neka misao kojom ćemo zaključiti intervju)

Svim  čitateljima želim poručiti da nikada ne odustanu od svojih snova,da vjeruju da će im se sve želje ostvariti jer uz Božju pomoć i mnogo truda sve je moguće.

Pripremila Novinarska družina

objavio: Vjekoslav Marić   datum: 13. 12. 2013.