Roditelji 2.b predstavili svoja zanimanja

Ponavljajući sadržaj nastavne cjeline Gospodarstvo u zavičaju, 2.b razred na svoj sat pozvao je roditelje koji su na zanimljiv način predstavili i opisali svoja zanimanja.

Prvi nam se predstavio gospodin Borislav Miličević, doktor znanosti i sveučilišni profesor koji je učenicima na specifičan način objasnio zanimanje znanstvenika. Tragajući za novim znanjima, postavljajući pitanja i težući onom što nitko do sada nije našao, odlike su pravog znanstvenika.

Gospodin Davor Bušić na primjeru svoje tvrtke garažnih vrata približio nam je pojam radionice u kojoj radi manji broj zaposlenih te primaju i proizvode manji broj narudžbi.

Arhitektica Marija Šunjo Romić uvela nas je u svijet arhitekture kroz povijest, predstavila pomagala koja joj koriste u radu te napomenula kako su odlike svakog arhitekta preciznost i urednost u radu, kreativnost i želja za novim znanjima.

Bankarica Mihaela Radoš potaknula nas je na važnost štednje i umjerene potrošnje novca već od malenih nogu. Kao bankarica napominje kako je njezin posao vrlo odgovoran jer se svakodnevno susreće sa velikom količinom novca.

Trgovkinja Marica Gelenčir pojasnila nam je što je posao svakog trgovca, kako izgleda njezina radna smjena. Gospođa Gelenčir je istaknula kako pravi trgovac mora biti vrijedan,  ljubazan i susretljiv prema kupcima.

Policajac Danko Vuković ukazao nam  je na opasnosti koje vrebaju na svakom koraku. Upozorio nas je kako valja biti oprezan u prometu, dovoljno mudar u komunikaciji sa nepoznatim ljudima i oprezan u dodiru s nepoznatim stvarima. Gospodin Vuković je zaključio kako je zanimanje policajca vrlo opasan i odgovoran posao, no upravo oni u građane ulijevaju povjerenje i sigurnost.

Učenici 2. B razreda uz pomoć roditelja su zaključili kako je svako zanimanje jednako odgovorno i  važno te ga je potrebno savjesno obavljati.

objavio: Vjekoslav Marić   datum: 12. 11. 2013.