Dan zanimanja u 2.a

Drugašići su gradivo Prirode i društva odlučili naučiti na primjeru svojih roditelja. Tako je 2.a razred sa svojom učiteljicom Barbarom Drežnjak, u petak 11. svibnja, 2018., ugostio svoje roditelje i njihova zanimanja u svoj razred. S neopisivom znatiželjom pratili su svako zanimanje.

Mama Hajzler predstavila im je posao medicinske sestre, pokazala razna pomagala koja koristi u svome poslu, ali i što je najzanimljivije od svega, na njima samima pokazala kako se stavlja gips na ruku i nogu.

Posjetili su nas i opasni policajci, zaštitari u zatvoru- tata Margeta i tata Vidaković. Širom otvorenih očiju slušali su o njihovom opasnom zanimanju, ali i s uzbuđenjem probali na nekoliko trenutaka biti zatvorenici s lisicama na rukama.

Nakon opasnoga zanimanja, slijedilo je pravo uživanje za djevojčice. Mama Đogolović prikazala nam je zanimanje šminkera, upoznala nas sa šminkom, njezinim rekvizitima te dopustila učenicima isprobavanje istih.

Odvojivši se od šminke, slijedilo je zanimanje tate Kovačevića i upoznavanje ravnateljskog posla. Saznali su kako je to biti ravnatelj, što je njegov posao, koje su prednosti i teškoće toga posla, što sve mogu svirati u Glazbenoj školi i slično.

Zatim je slijedio posao inženjera s kojim nas je upoznao tata Čabraja. Uživali su gledajući njegove nacrte, programe u kojemu radi različite zgrade, način na koji se rade tlocrti, ali i u mjerenju prostora uz pomoć pomagala. Osim što su ga morali pažljivo slušati da bi nešto naučili, dobili su i prigodnu domaću zadaću od tate Čabraje.

Drugašići su uživali u svim aktivnostima i zanimanjima, svim roditeljima postavljali različita pitanja; teška, smiješna, ali i vrlo pametna. Kako su učenici roditelje iznenadili neobičnim pitanjima i prijedlozima, tako su roditelji na kraju nagradili sve njih sladoledom, brojnim slatkišima i slasticama. Bio je ovo dan koji će drugašići dugo pamtiti. Hvala od srca svim roditeljima na divnoj suradnji!

objavio: Vjekoslav Marić   datum: 15. 5. 2018.